Aktiviteter

TAVLHØJ AKTIVITETSCENTER

Højdedraget 1

Husk se Aktuelt

Aktiviteter herunder mandag til fredag

Foredrag der kommer løbende omkring dette i vores nyhedsbrev.


  AKTIVITETER.                                      Mandag

 

                                                         

                                                          kl.09.00- 11.30 Whist  v/Arne Henriksen  Havestuen

                                                                                       6170 1341 

  

                                                          Kl. 09.00 - 12.00   Ølbrygning Kælderen

                                                                                       v/Karl Åge Dahl 

                                                                                       2339 7107   kaadahl@c.dk

      

                                                          Kl. 09.00-12.00 Vævning v/Ingrid Rasmussen

                                                                                     vævestuen 1. sal

                                                         

                                                          Kl.  010.00-11.30 Sangkor v/Astrid Rahbek Store sal

                                                                                       7556 3463  Astrid.rahbek@hotmail.com

                                                          

                                                          Kl.10.00–12.00 EDB 1 v/Jens Bagger Christensen

                                                  og Kurth Sørensen  EDB lokalet

                                                  7556 3478  jbc-01@stofanet.dk

                                                                                                                                                

Kl.12.30-15.30  Patchwork  v/Bente Dahl Store

                                    sal 2962 3019       bentek@gmail.dk

             

              Kl. 12.30-15.00 Glas v/ Heidi Corydon, Ruth Lind  1. sal

                         2498 3000   h.corydon@c.dk


Kl. 13.00–15.00 Bobspil v/ Johannes Sørensen

                      lokale: Spillebulen 1. sal   

                       marieelse223@gmail.com


                                                           Kl.13.00- 15.30 Litteratur v/Kirsten Nielsen Mødelokalet                                                           En  mandag i måneden 

                                             7556 2564 kirstenogfreddy@gmail.com

 

      Kl. 13.30- 15.30 EDB 1 v/Jens Bagger Christensen

                                  og Kurth Sørensen    EDB lokalet

                                 7556 3478   jbc-01@stofanet.dk

                            

                    Kl. 19.00-21.30 Strikkeklub  v/Tove Østergård Havestuen

                                   2613 4871     toveoester@live.dk

                                       

AKTIVITETER.                                         Tirsdag



                                                           Kl. 09.00-11.30 Knipling v/Lone Martensen 1. sal

                                                                                      42921525 bo@boby.dk


                                                           Kl. 09.00-11.30 Glas 1. sal

                                                                                      Anni Petersen, H. L. Rasmussen

                                                                                      2628 1969 skaerlund@profibermail.dk


                                                           Kl. 09.30-10.30 Gymnastik v/ Inger Kongsted/Ellinor

                                                                                                              Store sal 2589 2570

                                                       

                                                           Kl. 09.30-11.30 Tysk Mødelokalet i ulige uger

                                                                                      v/Gerda Hørning 23303204

                                                                                      gho@webus.dk


                                                           Kl.10.00-12.00 Fotobog og andet godt/Kirsten Lind

                                                                                      EDB lokalet på 1. sal Hold 1

                                                                                      2263 4688 Kirstendlind@gmail.com


                                                           Kl.12.30-15.30 Bridge v/ Kaj Wagener Store sal

                                                                                      2571 3396 kajwagener@yahoo.dk


                                                           Kl.12.30–15.30 Nørklepigerrne hobbylokalet

                                                                                      v/Kristine Olesen og Grethe Rasmussen

                                                                                      2194 6622 pus.olesen@stofanet.dk

 

                                                            Kl.13.00-15.00 Fotobog og andet godt/Kirsten Lind

                                                                                      EDB lokalet på 1. sal Hold 2

                                                                                      2263 4688 Kirstendlind@gmail.com

                                                                              

                                                           Kl.13.00–15.30 Hyggehold Mødelokalet - Petang ude

                                                                                      Else Marie Sørensen/ Jane Nielsen/ Johannes

                                                                                      51512164 marieelse223@gmail.com


                                                           Kl. 13.30-15.30 Stolemotion lille sal Margrethe Hornum

                                                                                      7624 5767 margrethehornum@yahoo.dk

 

AKTIVITETER.                                         Onsdag


                                                          Kl. 09.00–12.00 Akrylmaleri Hobbylokalet , Åse Bach

                                                                                     4041 1969 jensogaase@gmail.com



                                                          Kl. 09.30–10.30 Stolemotion lille sal Margrethe Hornum

                                                                                      og Kirsten Davidsen

                                                                                     7624 5767 margrethehornum@yahoo.dk



                                                         Kl. 10.00-12.00 IDA—Ingeniører Mødelokalet

                                                                                    John Rasmussen 7556 2679 2444 0688

                                                                                    john.rasmussen@privat.dk



                                                        Kl. 10.00-11.30 Motions tur v/Svend Kongsted 40322570/

                                                                                   Per Andersen 21251747

                                                                                   Mail: kong@profibermail.dk



                                                       kl. 10.00- 11.30 Krolf, når vejret tillader,

                                                                                   v/ Helge Paulsen

                                                                                  7556 4134



                                                       Kl. 13.00-15.00 Foto/ Jens Bagger

                                                                                  I Mødelokalet Hver anden onsdag

                                                                                  jbc-04@stofanet.dk


                                                      Kl. 12.30-15.00 Spil og hygge i kælderen

                                                                                 V. Svend Kongsted 2589 2570

                                                                                 mail: kong@profibermail.dk



                                                      Kl. 19.00-21.00 Patchwork v/ Else Adriansen

                                                                                 Hver anden onsdag 7556 3389

                                                                                 elseadriansen@gmail.com


AKTIVITETER.                                    Torsdag/Fredag


                                                      Kl. 09.00-12.00 Malerholdet lille sal

                                                                                 Jens Gibe 7556 2553 3072 1981

                                                                                 jensgibe@gmail.com


                                                      Kl. 09.00-1200 Skærbækfortællinger møde lokalet

                                                                                Lukket gruppe lige uger

                                                                                John Rasmussen 7556 2679 2444 0688

                                                                                john.rasmussen@privat.dk


                                                    kl. 09.30-12.00 Husorkestret I Store sal efter aftale

                                                                               v/Henning Jensen 3049 3304

                                                                              ahjensen21@gmail.com


                                                    kl. 10.00-12.00 Billard

                                                                              lokale: Spillebulen 1. sal


                                                    kl. 12.30-15.30 Patchwork Hobbylokalet

                                                                               Bente Dahl

                                                                               2962 3019 bentek@mail.dk


                                                   kl. 13.00–16.00 Sløjd Kedelhuset

                                                                              Søren Lind og Torben Nielsen

                                                                              2027 6310 lind@stofanet.dk


                                                   kl. 13.30-15.30 Forenklet folkedans /squaredans

                                                                              v/ Ellinor Nielsen i Store Sal

                                                                              2162 6128 ellinoremilie@gmail.com



                                                  kl. 13.30-15.30 Syng sammen 1. torsdag i måneden

                                                                             I Store sal v/ Astrid Rahbek

                                                                             7556 3463 Astrid.rahbek@hotmail.com



                                                                            Fredag


                                                 kl. 09.30-11.30 Beton støbning v/Heidi/Gurli 24983000

                                                                            Lokale vaskekælderen