Aktiviteter

TAVLHØJ

Aktiviteter herunder mandag til fredag

Foredrag der kommer løbende omkring dette

Vævning

v. Ingrid Rasmussen mandag kl. 9-12

Patchwork

v.Anna Marie Oxholm mandag kl.12.30-15.00 og torsdag kl. 12.30-16.00

Whist

v. Arne Henriksen Mandag kl. 9.00-12.00

Ølbrygning

v. Kristian Utoft mandag kl. 9.00-11.30

EDB 1

v. Jens Bagger/Kurth Sørensen mandag kl. 10-12

Sangkor opstart 4. september

v. Astrid Rahbek mandag kl. 10-11.30 se program Her

Kol

v. Agnete Haarder mandag kl. 10-15

Patchwork

v. Anna Marie Oxholm mandag kl. 12.30-15.30

Glas

v Anni Petersen mandag kl. 12.30-15.00

Bobspil

v/Johannes Sørensen mandag kl. 13.00-15.00

EDB 1

v. Jens Bagger/Kurth Sørensen mandag kl. 13.30-15.30

Tirsdag

EDB YouTube

v. Kirsten Lind tirsdag 10-12

Knipling

v. Astrid Pedersen tirsdag kl. 9.00-11.00

Porcelænsmaling

v. Anna Marie Petersen tirsdag fra 10-12

Strikkeklub

v. Tove Østergård tirsdag kl. 19.00-21.30

Tirsdags holdet

v. Else Marie Sørensen tirsdag kl. 13-16

Stolemotion

v. Kirsten Davidsen tirsdag 13-16

Engelsk

v. Linda Røikjær tirsdag kl. 9.30-10.45

Kreaktivgruppen

v. Kristine Olesen tirsdag kl. 12.30-16.00

Gymnastik

v. Ingrid Andersen tirsdag kl. 9.30-10.30

Tysk

v. Lisbeth Engmann tirsdag 9.30-11.30

Bridge

v. Kaj Wagener tirsdag kl. 12.30-16.00

Onsdag

Stolemotion

v. Magrethe Hornum onsdag kl. 9-11

Gymnastik

v. Ingrid Andersen onsdag kl. 11-12

Akrylmaleri

v. Sonja Nielsen onsdag kl. 9-12

Glas

v. Anni Petersen onsdag 9-12

IDA

onsdag kl. 10-12

 

Patchwork

v. Else Adriansen onsdag kl. 18-22

Torsdag

Malerhold

v. Jens Gibe torsdag kl. 9-12

Billard

v. ???? torsdag kl. 10-12

Folkedans

V. Ellinor Nielsen torsdag 13.30-15.30

Husorkestret

v. Aage Mogensen torsdag kl. 15.30-17.00

EDB 2

v. Jens Gibe torsdag kl. 13.30-16.00

Sløjd Kedelhuset

v. Søren Lind/Torben Nielsen torsdag kl. 13.00-16.00

Fredag er der også mulighed for at spise god middagsmad på Tavlhøj, køkkenet er åbent.

 

Banko se opslag på tavle.