Aktiviteter

Engelsk litteratur

                   mandag kl. 13.00 - 15.30    v. Gerda Hørning

                   Mail: gho@webus.dk telf. 2330 3204

TAVLHØJ AKTIVITETSCENTER

Højdedraget 1

Husk se Aktuelt

Aktiviteter herunder mandag til fredag

Foredrag der kommer løbende omkring dette i vores nyhedsbrev.

Vævning

v. Ingrid Rasmussen mandag kl. 9-12

Ølbrygning

v. Karl Aage Dahl 23397107 mandag kl. 9.00-11.30

Whist

v. Arne Henriksen Mandag kl. 9.00-12.00

Sangkor opstart 4. februar 2019

v. Astrid Rahbek mandag kl. 10-11.30    Se program start 2019 tryk her.

Se program hele 2019 tryk her.

EDB 1

v. Jens Bagger/Kurth Sørensen mandag kl. 10-12

Dansk litteratur

                   mandag kl. 13.00 - 15.30 v. Kirsten Nielsen

                    Mail: kirstenogfreddy@gmail.com telf. 7556 2564

 

Patchwork

v. Anna Marie Oxholm mandag kl. 12.30-15.30

Glas

v Anni Petersen mandag kl. 12.30-15.00

Bobspil

v/Johannes Sørensen mandag kl. 13.00-15.00

EDB 1

v. Jens Bagger/Kurth Sørensen mandag kl. 13.30-15.30

Tirsdag

Fotobog og andet godt

v. Kirsten Lind tirsdag 10-12

Knipling

v. Lone Martensen tirsdag kl. 9.00-11.00

Porcelænsmaling

v. Anna Marie Petersen tirsdag fra 10-12

Strikkeklub

v. Tove Østergård tirsdag kl. 19.00-21.30

Hyggehold

v. Else Marie Sørensen tirsdag kl. 13-16

Stolemotion

v. Magrethe Hornum tirsdag 13.30-15.30


Kreaktivgruppen

v. Kristine Olesen tirsdag kl. 12.30-16.00

Gymnastik

v. Ingrid Andersen tirsdag kl. 9.30-10.30

Tysk

v/Gerda Hørning

Bridge

v. Kaj Wagener tirsdag kl. 12.30-16.00

Onsdag

Stolemotion

v. Magrethe Hornum onsdag kl. 9.30-10.30

Glas

v/Anni Petersen onsdag 9.00-11.30

Akrylmaleri

v. Åse  Bach onsdag kl. 9-12

IDA

v/John Rasmussen onsdag kl. 10-12

Motions tur i det fri

v/Svend Kongsted kl. 10-12

Krolf når vejret tillader det.

v/Helge Paulsen kl. 10-11.30

Patchwork

v. Else Adriansen onsdag kl. 18-22

Torsdag

Malerhold

v. Jens Gibe torsdag kl. 9-12

Billard

v. ???? torsdag kl. 10-12

Folkedans

V. Ellinor Nielsen torsdag 13.30-15.30

Husorkestret

v. Henning Jensen ikke fast uge dag.

Sløjd Kedelhuset

v. Søren Lind/Torben Nielsen torsdag kl. 13.00-16.00

EDB 2

v. Jens Gibe torsdag kl. 13.30-16.00

Studiegruppen Skærbæk historier

v. John Rasmussen hver anden torsdag møde lokalet 1. sal

Banko pensionistforeningen se opslag på Tavlhøj.